سوخو۳۰ با ارزش تر از جنگنده های آمریکایی

رتبه: 5 - 3 رای | مبنای رتبه بندی:5 | سوخو۳۰ با ارزش تر از جنگنده های آمریکایی
جنگنده‌های قدرتمند “سوخو ۳۰ اس ام”   با جنگنده‌های F15 و F16 و F188 آمریکایی برابری می‌کند و حتی می توان نسبت به آنها در برخی از خصوصیات، با ارزش تر است.

 
رضا سراج کارشناس مسائل استراتژیک در گفت‌وگو با خبرنگار  میزان، با اشاره به ویژگی های جنگنده سوخو ۳۰ اظهار کرد: جنگنده سوخو ۳۰ برای جمهوری اسلامی ایران بسیار راهبردی است و می تواند از حیث نظامی برتری قابل توجهی را به ما در میان کشورهای منطقه ببخشد و قدرتمندی ما را دوچندان کند.
 
این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه با بیان اینکه سوخو ۳۰ از توانایی خلبان اتوماتیک در تمام مراحل پرواز از جمله پرواز کم ارتفاع یا کروز برخوردار است، تصیح کرد: این جنگنده چندمنظوره برای عملیات در تمام شرایط آب و هوایی طراحی شده و برای مأموریت‌های هوا به هوا و هوا به سطح بسیار مناسب است؛ از همین رو در سرزمین ایران که دارای تنوع آب و هوایی گوناگون است می تواند به بهترین شکل جواب دهد.
 
سراج با بیان اینکه جنگنده‌های قدرتمند “سوخو ۳۰ اس ام” در سال ۲۰۱۲ در اختیار وزارت دفاع روسیه قرار گرفت تاکید کرد: این جنگنده با جنگنده‌های F15 و F16 و F18 آمریکایی برابری می‌کند و حتی می توان نسبت به آنها در برخی از خصوصیات، با ارزش تر است.
 
وی در همین رابطه گفت: آمریکایی ها می دانند در صورت خرید سوخو ۳۰ توسط ایران از روسیه، ناوگان خودشان در اقیانوس هند و دریاهای مجاور آن با مخاطرات جدی مواجه خواهد شد.
 
سراج افزود: حدود یک سال پیش اعلام خبر فروش جنگنده‌های روسی سوخو ۳۰ به ایران، خشم مقامات آمریکا و اسرائیل را برانگیخت و در اولین واکنش به این موضوع، تام شانون معاون وزیر خارجه آمریکا در نشست مجلس سنا گفت “آمریکا از طریق شورای امنیت اجازه نخواهد داد که روسیه به ایران سلاح بفروشد”.
ادامه‌ی مطلب

ثبت نظر:

ایمیل شما نزد ما محفوظ می‌ماند و منتشر نمی‌شود.

Site Footer