توپولف مواضع داعش در سوریه را بمباران کردند

رتبه: 3.9 - 11 رای | مبنای رتبه بندی:5 | توپولف مواضع داعش در سوریه را بمباران کردند

بمب افکن های دورپرواز روسیه که در دو هفته اخیر با پروازهای پیاپی مواضع تروریست ها را در سوریه بمباران می کنند، نیز مراکز داعش از جمله دو مقر فرماندهی این گروه را در دیرالزور منهدم کردند.

به گزارش بانک اطلاعات چارتر به نقل از ایرنا، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که شش فروند بمب افکن قاره پیمای توپولوف-۲۲ ام.۳ روز دوشنبه پس از پرواز از پایگاههای خود در این کشور، مراکز داعش را در چند نقطه استان دیرالزور در شرق سوریه هدف قرار دادند.
شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه به نقل از گزارش وزارت دفاع این کشور اعلام کرد: در حمله هوایی امروز، اهداف داعش از جمله دو مقر فرماندهی، انبار سلاح و مهمات و نیز توقفگاه خودروهای زرهی این گروه تروریستی مورد هدف قرار گرفت و شماری از تروریست ها کشته شدند.
در این عملیات هوایی، جنگنده های «سوخو ۳۰ اس.ام » و «سوخو ۳۵ اس» که از پایگاه هوایی حمیمم در استان لاذقیه سوریه پرواز کرده بودند، ماموریت پشتیبانی از بمب افکن های «توپولوف-۲۲ ام..۳ » روسیه را انجام دادند.
تمام هواپیماها پس از انجام عملیات، سالم به پایگاه های نیروی هوافضا در روسیه و سوریه بازگشتند.
بمب افکن دوربرد توپولف برخوردار از توان حمل ۲۴ تن انواع بمب و موشک، برد پروازی زیاد، توانمندی پنهانکاری بالا و سامانه های پرقدرت اخلالگر در دوران شوروی ساخته و تا ۲،۲ برابر صوت سرعت دارد.
این هواپیماها و بمب افکن های دوربرد دیگر به صورت رفت و برگشت از خاک روسیه و همچنین یگان هوافضای این کشور مستقر در پایگاه حمیمیم لاذقیه همراه رزمناوها و زیردریایی عملیات انهدام مواضع تروریست های ضدسوری مورد حمایت چندکشور غربی-عربی را انجام می دهند.
روسیه که از مهرماه سال گذشته با استفاده از نیروی هوافضای خود از این کشور و همچنین یگان مستقر در سوریه و نیروی دریایی مواضع تروریست ها را بمباران می کند، از حدود یک ماه پیش با بازگشت تدریجی ترکیه از مواضع ضدسوری با این کشور همکاری می کند.

ادامه‌ی مطلب

ثبت نظر:

ایمیل شما نزد ما محفوظ می‌ماند و منتشر نمی‌شود.

Site Footer