توقف خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن

رتبه: 4 - 1 رای | مبنای رتبه بندی:5 | توقف خرید هواپیما از میتسوبیشی ژاپن
برخلاف تبلیغات انجام گرفته درباره لغو تحریم‌ها ایران و معامله خرید هواپیما از شرکت میتسوبیشی، این معامله متوقف شده است.
 
پایگاه خبری فایننشال  تریبون به نقل از محمد گرجی (نایب رئیس شرکت هواپیمایی آسمان در امور برنامه‌ریزی و توسعه ناوگان هوایی) نوشت: شرکت میتسوبیشی ژاپن رایزنی برای فروش هواپیما به ایران را به علت نگرانی درباره سیاست‌های آتی دولت جدید آمریکا متوقف کرده است.
گرجی گفت این شرکت شانزدهم ژانویه (۲۷ دی) و درست چند روز پیش از مراسم تحلیف رئیس‌جمهور جدید آمریکا با صدور یک بیانیه اعلام کرده که مذاکرات برای فروش هواپیما به ایران را تا زمان شفاف شدن سیاست‌های آمریکا متوقف می‌کند. وی تاکید کرد ژاپن به علت روابط تجاری نزدیک با آمریکا در قراردادهای تجاری خود احتیاط بیشتری به خرج می‌دهد.
هواپیماهای «میتسوبیشی رجیونال جت (MRG)» به عنوان نخستین هواپیماهای مسافربری ساخت ژاپن شناخته می‌شوند و قرار است پس از طی فرایند آزمایشی وارد چرخه تولید شوند.
«اصغر فخریه کاشان» قائم مقام وزیر راه و شهرسازی چند ماه پیش از رایزنی‌ برای خرید ۲۵ فروند از هواپیماهای ساخت این شرکت به ارزش نزدیک به ۵۰۰ میلیون دلار خبر داده بود.
شرکت هواپیمایی آسمان، طرف قرارداد بیشتر این هواپیماها برای جایگزینی هواپیماهای فوکر ۱۰۰ هلند بوده است.

نشریه نیکی ژاپن پیش از این از مذاکرات شرکت هواپیمایی «ایران ایر» با میتسوبیشی برای تامین ۸۰ هواپیمای مورد نیاز این شرکت هم خبر داده بود که به نظر می‌رسد این مسئله با توجه به قراردادهای منعقد شده با شرکت‌های بوئینگ و ایرباس منتفی شده باشد.

منبع: کیهان
 
ادامه‌ی مطلب

ثبت نظر:

ایمیل شما نزد ما محفوظ می‌ماند و منتشر نمی‌شود.

Site Footer